Stěhování - 2. část

12. červen 2017 | 22.18 |

7. červen - Tenhle den byl ve znamení dohadů. Začalo to tim, že jsem se šla s údržbou poradit, co by udělali s ložnicí. jestli by 1) nechali původní koberec a vyprali ho (=zrušit již udělanou nezaplacenou objednávku), 2) vyprali a překryli novým 3) strhli starý a dali nový - což byla ta nejvzdálenější možnost, protože by se budování nového hnízda o den protáhlo. Samozřejmě, že mi řekli možnost č. 3. Volala jsem mamce, jelikož je hlavní finančník ona - já pak budu splácet. To se jí nelíbilo, kluci mi ale domluvili, že mají kobercáře, co to všechno zajistí a udělá mi cenu a že pokud mi nebude chtít udělat cenu, tak ze mě udělaj sociální případ a hospodář mi půjčí do ruky svoje malý dítě, abych vypadala ještě jako větší chudinka :-D. Trhání koberce se teda zamítlo, kdyby se zjistilo, že se bude muset stěrkovat. Pak ale mamka volala s tím, že když už se to jednou dělá, tak strhenem koberec a dáme nový, ať to prostě je od základů.
Odpoledne jsem teda jela na byt, abych ze zdí strhala zalištovanej koberec. Bohužel na uměle vytvořené příčce to šlo i komplet s omítkou až na samotnou příčku. Začal nový stres - aby druhý den zedník nekonstatoval, že tohle se nedá a musíme celou narušenou omítku oklepat a nahodit to znovu = prodloužení staveniště min. o tři dny, s tím, že by mě pak mlj táta zavraždil, co jsem si to zas vymyslela. Můžu říct, že jsem v noci moc nespala :-D. Mimo to tam byl i opravář na myčku, který svou návštěvu přehodil z pátku na tenhle den. Hned u dveří mi řekl, že tenhle typ je osmnáct let starý (fakt mě to uklidnilo...) a že se u těhle typů zadřel motor a že na tohle už ani díly nejsou. Poté, co jsme myčku otočili na bok, aby se dostal k motorku, kompletně vytekla. Lítali jsme tedy s hadrama, ale jak bylo všechno nové, nic nesálo. Nakonec se ale povedlo a hrozba se tedy potvrdfila - zadřený motor a koupit leda novou. Odstavili jsme ji teda do chodby a nová už je na cestě.

8. června - Hrozba otloukání omítky se naštěstí nepotvrdila. Zedník dotrhal zbylé části zalištovaného koberce a veškeré praskliny a vzduchové bubliny krásně opravil - byla jsem to tam odpoledne zkontrolovat :-D.

9. června - V pátek mi začla dovolená. Jela jsem tam hnedka ráno vyčkávat PPL s pračkou a televizí. To přišlo kousek po 11 a já mezitím vymyla pozůstalé kořenky. Po třinácté hodině měl přijet pán, který měl vystěhovat zbytek nábytku. Manželka mu ale doma nenechala auto a zůstala dýl v práci, a tak se to posunulo na sobotu odpoledne. Nábytek vystěhovával za to, že si bude moct vzít jedno prastaré rádio - navrhnul to sám od sebe jako protislužbu, tak jsem se nebránila! :-D Odpoledne jsem jela vybrat a koupit barvu za asistence mamky - měla jsem představu odstínu, ale kdybych se měla sama rozhodovat jestli ten světlejší nebo tmavší, stojím tam ještě teď :-D.Nakonec se vybralo něco mezi světlounkou šedivou-hnědou.

Nemám ráda v interiéru pčíliš barevné zdi, osvěži se dá všechno doplňkama :-).

10. června - Dopoledne si odvezl sedačku kamarád se svou manželkou. Bála jsem se, jak to půjde ale celou ji rozmontoval, takže to bylo v pohodě. Odpoledne přijel pán a vystěhoval se zbývající nábytek. Vše v pohodě.

11. června - Raději jsem tam vůbec nebyla, jelikož by mi už asi fakt cvaklo

12. června - Dnes byl malovací den. Po osmé přijel táta s mamkou. Táta v roli malíře a já s mamkou jako uklízecí četa. Táta dostal radu, že to má dělat štětkou (ostatně vždycky to dělá štětkou), jenže to dělalo hrozný kocoury. Hodinu jsme ho div ne prosily, že když jsou vedle ty barvy-laky, ať si zkusí jít koupit váleček. Nakonec jsme ho s mamkou ukecaly. Váleček to všechno krásně zachránil! Nakonec táta konstatoval, že ta barva je hezká a zajímavá a že válečkem bude malovat i v létě zelenou stěnu u nich v obýváku! :-D Všechno jsme i krásně uklidi, akorát se zjistilo, že nechladí lednice...ehm. Už je objednána nová. Konstatovali jsme, že místo smůly mám spíš štěstí, protože jak lednice, tak myčka jsou po patnácti letech v dnešní době třída spotřeby cca C, což je na spotřebu hrozně moc, takže teď budu mít A+, takže sice teď zaplatim, ale pak se mi to vrátí jako nižší spotřeba energií a to už zas tak špatný není :-).

A to je dnes zase vše. Nebojte, budu vás dále informovat. Ti, co mě sledují na Instagramu můžou vidět i krátká vieda nebo fotky z probíhajících úprav :-D

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Stěhování - 2. část iva 12. 06. 2017 - 22:32
RE(2x): Stěhování - 2. část damn-girl 13. 06. 2017 - 11:28
RE(3x): Stěhování - 2. část iva 14. 06. 2017 - 16:49
RE: Stěhování - 2. část boudicca 14. 06. 2017 - 19:53
RE: Stěhování - 2. část tlapka 16. 06. 2017 - 09:44