Ploty uvnitř nás - Barbora Kindlová

29. prosinec 2014 | 18.11 |
› 

Ploty uvnitř nás - Barbora Kindlová

Nakladatelství Gasset
Vydáno v roce 2012
Počet stran 104

Ploty uvnitř nás jsou autobiografickou zpovědí autorky, která se ve svém mládí dobrovolně ocitla mezi zdmi psychiatrické léčebny v pražských bohnicích a zde jí byla později diagnostikována maniodepresivní psychóza. Barbora nám vypráví v ich formě o tom, co jejímu zhroucení a následnému stavu předcházelo, jak vypadal běžný den v léčebně, a jak vypadala terapie. V knize jsme také seznámeni s ostatními pacienty léčebny a s její rodinou. 

Musím říct, že na knihu jsem se neskutečně těšila, protože kniha Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem, která je na podobné téma mě neskutečně nadchla, a tak jsem se nemohla dočkat, až rozečtu tuto knihu. Na začátku jsem ale ještě netušila, jaké mě s touto knihou čeká zklamání.

Abych to hned od začátku nehanila, tak přeci jen pozitiva pro tuto knihu mám. Děj totiž není ani trošku přibarvený a jedná se tedy o skutečný příběh sepsaný skutečným člověkem. Nic vymyšleného a to je ten plus. Teď k těm záporným věcem, které u mě bohužel převažují. Autorky mi bylo v první polovině knihy neskutečně líto a já jí litovala. Ovšem do chvíle než jsem zjistila, že si v mládí jela v drogách, a jak každý jistě ví, tak drogy jsou v těchto případech spouštěč. Já vím, že v dobách, kdy ona drogy užívala se o tomhle nevědělo, ale i tak mi jí přestalo být líto a začala jsem jí spíše odsuzovat a začínala jsem být naštvaná, že jsem této knize věnovala x hodin a nakonec zjistím toto - že si za tu nemoc vlastně může sama a nemá tady co "fňukat". Ano, neměla lehké dětství, ale Inteligentní člověk se vždy bude snažit hledat řešení, jak se s tím vypořádat a nebude sahat po drogách. Díky této věci jsem z knihy neskutečně zklamaná a především z autorky. A to není vše. Čekala jsem v knize nějaké popisy jejích stavů a pocitů během těch psychických kolapsů a to mi tam prostě neskutečně chybí, protože do těchto knih toho rázu by se to neskutečně hodilo a mě by to hned bavilo číst více. 

Pro mě je tato kniha neskutečným zklamáním, tak jak si  ostatní knihy nechávám v knihovně, tak tuto pošlu asi dál. Nedokážu si přdstavit, že tuto hrůznost bych měla ještě někdy číst a ztrácet nad tím čas. Pro mě největší zklamání a nejhorší kniha tohoto knižního roku. A to 2/5 dávám je protože to je napsané podle skutečnosti. 

2/5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře