Nedotknutelní

19. duben 2015 | 15.24 |
› 

posterOriginální název: Intouchables
Vydáno: 2011
Délka: 112 min.
Komedie / drama / životopisný

Příběh je založený na skutečném příběhu a zavede nás do Francie za bohatým Philippem, který je ochrnutý od krku dolů a za svého nového opatrovníka si vybere asi toho nejméně vhodného - Drisse. Ten žije na předměstí a jeho rodina nepatří zrovna mezi tu pohatou třídu, navíc je černoškého původu a nedávno ho propustili z vězení.
Během filmu můžeme pozorovat, jak silný vztah se může vyvinout mězi dvěma lidmi, kteří na první pohled nemají společné vůbec nic.... což nemají ani na konci filmu, pokud nepočítáme jejich silné přátelství, které během jejich poznávání vznikne.

Na filmy se moc nekoukám, ale o tomhle nám vyprávěl na pátečním posezení kamarád a hodnotil celý film slovy "To prostě musíte vidět." Tak jsem dlouho neváhala a hned druhý den - tedy včera, jsem si film vyhledala a mrkla na něj. Musím říct, že mě zaujal právě ten námět, když jsem o filmu zjišťovala víc. Také se mi líbí, že stejně jako v knize Prostě spolu od francouzské autorky jsou vidět francouzské rozdíly bohatství a chudoby, protože většina z nás (tedy aspoň podle mě) Francii vidí jako takovou tu vysněnou zemi, kde má každý dokonalý život s dokonalou rodinou a ono tomu vlastně ani vůbec není - v žádné zemi tomu tak není, ale ta Francie mě k tomuto přemýšlení svádí.
Co dále říci k filmu. Naprosto minimálně mě zaujmou filmy, které běží v českých kinech a prostě takové ty klasické trháky Hollywoodu, ze kterých je učurnutý v mém okolí snad každý. Tenhle film ale právě takový není... i proto se mi nakonec tak moc líbil. Ukazuje vlastně dá se říct docela normální životní situaci. Nejsou tam úžasné efekty, nejsou tam nádherné vysportované ženy a pohlední muži... to ale vůbec nevadí.

Zase jsem se jednou uklidnila, že stálé existují naprosto normální filmy s vcelkou s normálními životními situacemi, bez velkých efektů s tím, že vám samotný film může něco dát a můžete si z filmu něco odnést.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Nedotknutelní movies 19. 04. 2015 - 17:22
RE: Nedotknutelní boudicca 19. 04. 2015 - 23:55
RE: Nedotknutelní tlapka 20. 04. 2015 - 18:42
RE: Nedotknutelní untitled 23. 04. 2015 - 18:43